MHF2-12D2-M9PWMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D2-M9PWMAPC
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 22mm long stroke ensures extended reach and flexibility.
  • 3M9PWMAPC auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Pre-wired M8-3 pin connector simplifies installation and setup.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC5V, 12V, 24V) for diverse applications.
Product Details
MHF2-12D2-M9PWMAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm