MHF2-12D2-M9PVM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D2-M9PVM
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Long stroke design provides extended reach for versatile applications.
  • 3Axial piping type simplifies installation and maintenance.
  • 53-wire PNP configuration with 1m lead wire supports flexible integration into various systems.
Product Details
MHF2-12D2-M9PVM
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm