MHF2-12D2-M9NWM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D2-M9NWM
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 22mm long stroke provides accurate and controlled movement for delicate tasks.
  • 3Axial piping type simplifies installation and enhances system efficiency.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC5V, 12V, 24V) ensures adaptability across various applications.
Product Details
MHF2-12D2-M9NWM
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Stroke
Long Stroke
Bore Size
Bore Size 12 mm