MHF2-12D1R-M9PZ-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1R-M9PZ-X83A2
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Medium stroke design provides optimal performance for a wide range of applications.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation and efficient space utilization.
Product Details
MHF2-12D1R-M9PZ-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Side Piping Type
Stroke
Medium Stroke
Bore Size
Bore Size 12 mm