MHF2-12D1R-M9BW-X83A1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1R-M9BW-X83A1
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Side piping type (R) for flexible installation options.
  • 32-color indicator auto switch with a 0.5m lead wire for easy monitoring.
  • 4Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced control.
  • 5Double side adjusting feature for quick and easy adjustments.
Product Details
MHF2-12D1R-M9BW-X83A1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Short Adjusting
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Side Piping Type
Stroke
Medium Stroke
Bore Size
Bore Size 12 mm