MHF2-12D1R-M9BWVZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1R-M9BWVZ
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation for various industrial applications.
  • 2Medium stroke design provides optimal performance for medium-range motion control tasks.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation and efficient space utilization.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V), making it versatile for a wide range of electrical systems.
Product Details
MHF2-12D1R-M9BWVZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Side Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm