MHF2-12D1R-M9BWM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1R-M9BWM
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Medium stroke design provides optimal performance for a wide range of applications.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation and efficient space utilization.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) power supply, offering versatile voltage options for various setups.
Product Details
MHF2-12D1R-M9BWM
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Side Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm