MHF2-12D1R-M9BVZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1R-M9BVZ
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Medium stroke design provides optimal performance for a wide range of applications.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation and efficient space utilization.
  • 5Includes a 5m lead wire and operates on DC24V (DC10~28V), offering versatility and convenience.
Product Details
MHF2-12D1R-M9BVZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Side Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm