MHF2-12D1R-M9BSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1R-M9BSAPC
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation for various applications.
  • 2Medium stroke design offers optimal performance for medium-range motion tasks.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation and space-saving configurations.
  • 5Includes indicator light and operates on DC24V (DC10~28V), providing versatility and clear status monitoring.
Product Details
MHF2-12D1R-M9BSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Side Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm