MHF2-12D1R-M9BAL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1R-M9BAL
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Medium stroke length suitable for versatile applications.
  • 3Side piping type (R) for flexible installation options.
  • 4Water-resistant 2-color indicator auto switch with a 3m lead wire.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) for reliable performance.
Product Details
MHF2-12D1R-M9BAL
Made To Order
Standard
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Side Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm