MHF2-12D1-M9PWZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1-M9PWZ
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Medium stroke design offers optimal performance for a wide range of applications.
  • 4Axial piping type simplifies installation and maintenance.
  • 55m lead wire provides flexibility and ease of integration into various systems.
Product Details
MHF2-12D1-M9PWZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm