MHF2-12D1-M9NWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1-M9NWSAPC
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Medium stroke design offers optimal performance for a wide range of applications.
  • 3Axial piping type simplifies installation and maintenance.
  • 42-color indicator auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy integration.
  • 5Solid-state auto switch supports DC voltage (4.5~28V) for versatile use.
Product Details
MHF2-12D1-M9NWSAPC
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm