MHF2-12D1-M9NM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1-M9NM
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation for various industrial applications.
  • 2Medium stroke design provides optimal performance for medium-range motion control tasks.
  • 3Axial piping type allows for easy and efficient installation in compact spaces.
Product Details
MHF2-12D1-M9NM
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm