MHF2-12D1-M9BWS-X5
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1-M9BWS-X5
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Medium stroke design ensures optimal performance for a wide range of applications.
  • 3Fluororubber seal enhances durability and resistance to harsh environments.
  • 5Axial piping type simplifies installation and maintenance.
Product Details
MHF2-12D1-M9BWS-X5
Made To Order
Fluororubber Seal
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm