MHF2-12D1-M9BWLS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1-M9BWLS
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Medium stroke length provides optimal performance for a wide range of applications.
  • 4DC24V compatibility (DC10~28V) ensures versatile power supply options.
  • 5Includes a 3m lead wire for flexible installation and easy integration into systems.
Product Details
MHF2-12D1-M9BWLS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm