MHF2-12D1-M9BSBPC-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1-M9BSBPC-X83A2
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Medium stroke design suitable for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-4 pin connector for easy installation.
  • 4Axial piping type ensures compact and reliable performance.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced customization.
Product Details
MHF2-12D1-M9BSBPC-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm