MHF2-12D1-M9BLS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1-M9BLS
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Medium stroke design provides optimal performance for a wide range of applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light enhances operational efficiency and visibility.
  • 4Axial piping type simplifies installation and maintenance processes.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V), offering flexibility in various electrical setups.
Product Details
MHF2-12D1-M9BLS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm