MHF2-12D1-M9BAL-X5
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D1-M9BAL-X5
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Medium stroke length provides optimal performance for a wide range of applications.
  • 3Fluororubber seal offers excellent resistance to chemicals and high temperatures.
Product Details
MHF2-12D1-M9BAL-X5
Made To Order
Fluororubber Seal
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Stroke
Medium Stroke
Bore Size
Bore Size 12 mm