CM2YFZ20-25Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2YFZ20-25Z
Key Features
  • 120mm bore size for optimal force output in compact applications.
  • 225mm standard stroke ensures precise linear motion control.
  • 3Boss-cut rod flange style (FZ) for easy and secure mounting.
  • 4Rc port thread type for reliable pneumatic connections.
  • 5Standard configuration without auto switches for customizable setups.
Product Details
CM2YFZ20-25Z
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rod End Male Thread
Suffix For Cylinder
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 20 mm