CM2YF40-200Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2YF40-200Z
Key Features
  • 140mm bore size for powerful and precise linear motion.
  • 2200mm standard stroke length for versatile applications.
  • 3Rod side flange mounting style ensures secure installation.
  • 4Rc port thread type for easy and reliable air connection.
  • 5Standard configuration with rod end male thread for compatibility.
Product Details
CM2YF40-200Z
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rod End Male Thread
Suffix For Cylinder
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 40 mm