CM2YE40-175Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2YE40-175Z
Key Features
  • 140mm bore size ensures powerful and precise actuation for industrial applications.
  • 2175mm stroke length provides extended reach for versatile automation tasks.
  • 3Integrated clevis mounting style (E) offers easy installation and stability.
  • 4Rod end male thread design allows for flexible and secure connections.
  • 5Standard configuration without auto switches simplifies setup for basic operations.
Product Details
CM2YE40-175Z
Bore Size
Bore Size 40 mm