CM2YE25TN-50Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2YE25TN-50Z
Key Features
  • 125mm bore size for optimal force output in compact applications.
  • 2Standard 50mm stroke for precise linear motion control.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Integrated clevis mounting style for easy installation and alignment.
  • 5No auto switch included, allowing for custom sensor integration.
Product Details
CM2YE25TN-50Z
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 25 mm