CM2YC32-300Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2YC32-300Z
Key Features
  • 132mm bore size for optimal force output in compact applications.
  • 2Standard 300mm stroke length for versatile automation tasks.
  • 3Single clevis mounting style ensures easy installation and alignment.
  • 4Rod end male thread provides secure attachment to machinery.
  • 5No auto switch included, allowing for custom sensor integration.
Product Details
CM2YC32-300Z
Cylinder Stroke
Standard Stroke 300 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm