CM2YC32-250Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2YC32-250Z
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise linear motion.
  • 2Standard 250mm stroke length suitable for various applications.
  • 3Single clevis mounting style for easy installation and flexibility.
  • 4Rod end male thread for secure attachment to machinery.
  • 5Standard configuration ensures reliability and compatibility with industrial systems.
Product Details
CM2YC32-250Z
Cylinder Stroke
Standard Stroke 250 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm