CM2YBZ20-100Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2YBZ20-100Z
Key Features
  • 120mm bore size for efficient pneumatic performance.
  • 2Standard 100mm stroke length for versatile applications.
  • 3Boss-cut basic style (BZ) for easy mounting and installation.
  • 4Rc port thread ensures secure and leak-free connections.
  • 5Rod end male thread for compatibility with various attachments.
Product Details
CM2YBZ20-100Z
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 20 mm