CM2YB20TN-50Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2YB20TN-50Z
Key Features
  • 120mm bore size for optimal force output in compact applications.
  • 250mm standard stroke ensures precise linear motion control.
  • 3NPT port thread type for secure and leak-resistant connections.
  • 4Double-side bossed mounting (B-style) for versatile installation.
  • 5Standard rod end male thread for easy integration with machinery.
Product Details
CM2YB20TN-50Z
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 20 mm