CM2WU32-25
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2WU32-25
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 225mm standard stroke length suitable for compact applications.
  • 3Trunnion mounting style ensures secure and stable installation.
  • 4Rubber bumper cushion for smooth and quiet cylinder operation.
  • 5Standard Rc port thread type for easy and reliable connections.
Product Details
CM2WU32-25
Made To Order
Standard
Auto Switch Mounting Bracket
Without Auto Switch
Rod Boot
None
Cushion Type
Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm