CM2WL20-150Z
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2WL20-150Z
Key Features
  • 120mm bore size for efficient pneumatic operation.
  • 2150mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Axial foot mounting style for easy installation.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 5Rod end male thread for secure attachment.
Product Details
CM2WL20-150Z
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod Boot
None
Rod And Thread
Rod End Male Thread
Cushion
Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 20 mm