CM2WF25-50Z
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2WF25-50Z
Key Features
  • 125mm bore size for optimal force output in compact applications.
  • 250mm standard stroke ensures precise linear motion control.
  • 3Flange mounting style (F) provides secure and stable installation.
  • 4Rubber bumper cushioning minimizes impact and noise during operation.
  • 5Rc port thread type ensures compatibility with standard pneumatic fittings.
Product Details
CM2WF25-50Z
Without Auto Switch
Rod Boot
None
Rod And Thread
Rod End Male Thread
Cushion
Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 25 mm