CM2WB40-50Z-XC38
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2WB40-50Z-XC38
Key Features
  • 140mm bore size for powerful and precise pneumatic operation.
  • 2Standard 50mm stroke suitable for a variety of automation tasks.
  • 3Basic double-side bossed mounting style for easy installation.
  • 4Vacuum rod through-hole (XC38) for specialized applications.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
Product Details
CM2WB40-50Z-XC38
Made To Order
Vacuum (Rod through-hole)
Rod Boot
None
Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm