CM2WB40-400Z-XC5
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2WB40-400Z-XC5
Key Features
  • 1Heat-resistant design (-10°C to 110°C) for extreme environments.
  • 240mm bore size and 400mm stroke for powerful and precise motion control.
  • 3Basic mounting style (double-side bossed) for easy installation.
  • 4Rubber bumper cushioning ensures smooth operation and reduced impact.
  • 5Rc port thread type for secure and reliable air connections.
Product Details
CM2WB40-400Z-XC5
Made To Order
Heat Resistant Cylinder(-10℃沙110℃)
Rod Boot
None
Bore Size
Bore Size 40 mm