CM2WB40-400KZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2WB40-400KZ
Key Features
  • 140mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2400mm stroke length suitable for a wide range of industrial applications.
  • 4Basic mounting style (double-side bossed) ensures easy and secure installation.
  • 5Rubber bumper cushion for smooth and quiet cylinder operation.
Product Details
CM2WB40-400KZ
Made To Order
Standard
Rod Boot
Rod Boot:Heat Resistant Tarpaulin (One End)
Bore Size
Bore Size 40 mm