CM2WB40-400JZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2WB40-400JZ
Key Features
  • 140mm bore size and 400mm stroke for powerful and precise motion control.
  • 2Basic double-side bossed mounting (Style B) for easy installation.
  • 3Nylon tarpaulin rod boot (Type J) enhances durability and protection.
  • 4Rubber bumper cushion ensures smooth and quiet operation.
  • 5Standard Rc port thread type for reliable pneumatic connections.
Product Details
CM2WB40-400JZ
Made To Order
Standard
Rod Boot
Rod Boot:Nylon Tarpaulin(One End)
Bore Size
Bore Size 40 mm