CM2WB25-50Z-XC38
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2WB25-50Z-XC38
Key Features
  • 125mm bore size for optimal force output in compact applications.
  • 250mm standard stroke ensures precise linear motion control.
  • 3Double-side bossed mounting (Style B) for easy and secure installation.
  • 4Vacuum rod through-hole (XC38) for specialized vacuum applications.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
Product Details
CM2WB25-50Z-XC38
Made To Order
Vacuum (Rod through-hole)
Rod Boot
None
Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm