CM2WB20TN-100AJJZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2WB20TN-100AJJZ
Key Features
  • 120mm bore size for optimal force and speed in compact applications.
  • 2100mm standard stroke provides precise linear motion control.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free air connections.
  • 4Air cushion design reduces impact and noise at stroke ends.
  • 5Nylon tarpaulin rod boot protects the rod from dust and debris.
Product Details
CM2WB20TN-100AJJZ
Made To Order
Standard
Rod Boot
Rod Boot:Nylon Tarpaulin(Both Ends)
Cushion
Air Cushion
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 20 mm