CM2WB20-30Z-XC38
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2WB20-30Z-XC38
Key Features
  • 120mm bore size for optimal force and speed in compact applications.
  • 230mm stroke length ensures precise and controlled linear motion.
  • 3Double-side bossed mounting (Style B) for easy and secure installation.
  • 4Vacuum rod through-hole (XC38) for specialized vacuum applications.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
Product Details
CM2WB20-30Z-XC38
Made To Order
Vacuum (Rod through-hole)
Rod Boot
None
Bore Size
Bore Size 20 mm