CM2V32TN-75AZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2V32TN-75AZ
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and efficient pneumatic operation.
  • 275mm standard stroke ensures precise and reliable movement.
  • 3NPT port thread type for secure and leak-free connections.
  • 4Integrated clevis (90°) mounting style for easy installation and alignment.
  • 5Air cushion and rod end male thread design for smooth operation and durability.
Product Details
CM2V32TN-75AZ
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Suffix For Cylinder
Air Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm