CM2U25TN-50Z-N
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2U25TN-50Z-N
Key Features
  • 125mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 250mm standard stroke ensures precise and consistent movement.
  • 3NPT port threading for secure and leak-free connections.
  • 4Rod trunnion mounting style for easy installation and stability.
  • 5Rubber cushioning and male rod end thread for durability and versatility.
Product Details
CM2U25TN-50Z-N
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
Pivot Bracket
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 25 mm