CM2RB25-125A-XC8
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2RB25-125A-XC8
Key Features
  • 125mm bore size for reliable force output in automation systems.
  • 2125mm standard stroke with adjustable range (0-25mm) for precise positioning.
  • 3Front mounting style (B) for easy installation and space-saving design.
  • 4Rubber bumper cushioning ensures smooth operation and reduced noise.
  • 5Adjustable stroke cylinder (XC8) for flexible customization to application needs.
Product Details
CM2RB25-125A-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Auto Switch Mounting Bracket
Without Auto Switch
Stroke Adjustment Symbol
Stroke Adjustment Range:0-25 mm
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm