CM2RB20-100Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2RB20-100Z
Key Features
  • 120mm bore size for efficient pneumatic operation.
  • 2Standard 100mm stroke suitable for various applications.
  • 3Front mounting style (B) for easy installation.
  • 4Rubber bumper cushion ensures smooth and quiet operation.
  • 5Rod end male thread for secure attachment.
Product Details
CM2RB20-100Z
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Rod And Thread
Rod End Male Thread
Cushion
Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm