CM2RA40-225Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2RA40-225Z
Key Features
  • 140mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 2225mm standard stroke ensures precise and reliable motion control.
  • 3Bottom mounting type (Style A) for easy installation and space-saving design.
  • 4Rubber bumper cushion reduces impact and noise during operation.
  • 5Rod end male thread allows for versatile attachment options.
Product Details
CM2RA40-225Z
Made To Order
Standard
Cylinder Stroke
Standard Stroke 225 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm