CM2RA20-50-XB7
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2RA20-50-XB7
Key Features
  • 1Cold-resistant design for reliable operation in temperatures from -10 to 70°C.
  • 220mm bore size and 50mm standard stroke for precise pneumatic control.
  • 3Bottom mounting type (A) for easy and flexible installation.
  • 4Rubber bumper cushion ensures smooth and quiet cylinder operation.
  • 5No auto switch included, allowing for custom sensor integration as needed.
Product Details
CM2RA20-50-XB7
Made To Order
Cold Resistant Cylinder (藩40 to 70‵C) w/o Auto Switch Only
Auto Switch Mounting Bracket
None
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Cushion
Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm