CM2L32-375A
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2L32-375A
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2375mm stroke length suitable for a wide range of industrial applications.
  • 3Axial foot mounting style (L) ensures easy and secure installation.
  • 4Rc port thread type for reliable and leak-free air connections.
  • 5Air cushion feature (Suffix A) for smooth and controlled cylinder movement.
Product Details
CM2L32-375A
Made To Order
Standard
Auto Switch Mounting Bracket
Without Auto Switch
Suffix For Cylinder2
Without Rod Boot,Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Without Rod Boot,Air Cushion
Cylinder Stroke
375 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm