CM2L32-25Z
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2L32-25Z
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and efficient pneumatic operation.
  • 225mm standard stroke suitable for precise and controlled movements.
  • 3Axial foot mounting style (L-type) for easy and secure installation.
  • 4Rubber cushioning and male rod end thread for enhanced durability and compatibility.
  • 5Standard configuration without auto switch, ideal for custom setups.
Product Details
CM2L32-25Z
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm