CM2L32-175Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2L32-175Z
Key Features
  • 132mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 2175mm standard stroke provides precise linear motion control.
  • 3Axial foot mounting style (L) ensures easy and secure installation.
  • 4Rubber cushioning for smooth operation and reduced impact at stroke ends.
  • 5Rod end male thread allows for versatile attachment options.
Product Details
CM2L32-175Z
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm