CM2L20TN-150FZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2L20TN-150FZ
Key Features
  • 120mm bore size for efficient pneumatic operation.
  • 2150mm standard stroke for versatile applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure connections.
  • 4Axial foot mounting style for easy installation.
  • 5Rubber cushion and rod end female thread for durability.
Product Details
CM2L20TN-150FZ
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion,Rod End Female Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 20 mm