CM2KWB20-200Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2KWB20-200Z
Key Features
  • 120mm bore size for efficient pneumatic operation.
  • 2200mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Double-side bossed mounting (B-style) for easy installation.
  • 4Rubber bumper cushion for smooth and quiet operation.
  • 5Rod end male thread for secure and adjustable connections.
Product Details
CM2KWB20-200Z
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod And Thread
Rod End Male Thread
Cushion
Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm