CM2F32-25Z
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2F32-25Z
Key Features
  • 132mm bore size for efficient pneumatic operation.
  • 225mm standard stroke for precise movement control.
  • 3Rod side flange style (F) for secure mounting.
  • 4Rubber cushion and rod end male thread for durability.
  • 5Standard Rc port thread type for easy installation.
Product Details
CM2F32-25Z
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm