CM2E32-25AZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2E32-25AZ
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2Standard 25mm stroke ensures consistent performance in automation tasks.
  • 3Integrated clevis style (E) for easy and secure mounting.
  • 4Air cushion design (A) for smooth and controlled cylinder movement.
  • 5Rc port thread type for reliable and leak-free air connections.
Product Details
CM2E32-25AZ
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Suffix For Cylinder
Air Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm