CM2E25TN-100AZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2E25TN-100AZ
Key Features
  • 125mm bore size for optimal force output in compact applications.
  • 2100mm standard stroke length for versatile positioning needs.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free air connections.
  • 4Integrated clevis mounting style for easy and stable installation.
  • 5Air cushion design for smooth operation and reduced impact at stroke ends.
Product Details
CM2E25TN-100AZ
Suffix For Cylinder
Air Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 25 mm